Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 153.

 • Rodzinne czytanie 2022-11-22

  Rodzinne czytanie

  W poniedziałek dzieci z grupy Krasnale odwiedziła mama Zosi, która przeczytała przedszkolakom zabawne, pouczające opowiadania o śwince Malince i jej przyjacielu Słoniu Leonie.

 • Pasowanie na Przedszkolaka 2022-11-15

  Pasowanie na Przedszkolaka

  Dnia 15.11.2022 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość  „Pasowania na przedszkolaka”. Bohaterami tego wydarzenia były dzieci z grupy „Żabki”, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola.

 • Koncert patriotyczny 2022-11-15

  Koncert patriotyczny

  11 Listopada 1918 roku - ta data jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu podejmuje się działania wychowawczo- dydaktyczne, mające na celu wzmocnienie właściwych zachowań, wartości, w tym zachowań patriotycznych. Dzieci poznają symbole narodowe, uczą się hymnu, dowiadują się jak ważna jest pamięć o bohaterach naszej Ojczyzny.

 • List do św. Mikołaja 2022-11-09

  List do św. Mikołaja

  W piątek 4 listopada 4-latki wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było wysłanie samodzielnie przygotowanego dzień wcześniej listu dla św. Mikołaja. Przy okazji pobytu w urzędzie pocztowym, dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka.

 • Mamo, tato - jestem przedszkolakiem! 2022-10-28

  Mamo, tato - jestem przedszkolakiem!

  Dnia 27.10.2022 r. w grupie ,,Nutki’’ odbyło się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość- pasowanie na przedszkolaka.  Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były, więc piosenki, tańce oraz wierszyki.

 • Święto Dyni w grupie Żabek 2022-10-28

  Święto Dyni w grupie Żabek

  W piątkowy poranek dzieci z grupy Żabki przybyły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Próg swojej sali przekroczyły niosąc piękne, różnokolorowe duże i małe dynie. Ponieważ tego dnia obchodziły Święto Dyni.

 • Przedszkolak pamięta 2022-10-26

  Przedszkolak pamięta

  Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych obudził w dzieciach wspomnienia o ich bliskich zmarłych. Przedszkolaki postanowiły uczcić pamięć o tych, których z nami już nie ma poprzez symboliczny dobry gest: zapalenie znicza, złożenie kwiatów czy tez posprzątanie opuszczonego grobu na cmentarzu. Pięciolatki z grupy Biedronki złożyły kwiaty i zapaliły znicz pod pomnikiem przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych.

 • Budujemy wieże 2022-10-19

  Budujemy wieże

  Dzieci z grupy Nutki poznają świat matematyki poprzez metodę Edyty Gruszczyk -Kolczyńskiej. Dziś zajęliśmy się działem „Przyczyna i skutek - przewidywanie następstw.   Dzieci budowały z klocków. Najpierw ustaliliśmy co budujemy- chcemy zbudować wieżę. Potem zaplanowaliśmy czynności- zgromadzenie odpowiedniej ilości klocków.

 • Dzień Edukacji Narodowej 2022-10-14

  Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Dzieci z grupy „Krasnale” wraz z rodzicami przygotowały z tej okazji piękną niespodziankę dla swoich pań.

 • Domek dla jeża 2022-10-14

  Domek dla jeża

  W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Ekoludki otrzymały od taty Weroniki własnoręcznie wykonany domek dla jeża. Dzieci wraz z ciociami umieściły go  w odpowiednim miejscu w ogrodzie przedszkolnym. Pięciolatki doskonale wiedzą, że jeże są nie tylko sympatyczne, ale przede wszystkim pomocne                  w zwalczaniu szkodników roślin, dlatego należy je chronić.  

do góry