Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 133.

 • Wakacyjne życzenia 2022-07-05

  Wakacyjne życzenia

  Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola. Do zobaczenia we wrześniu!  Pracownicy Przedszkola Nr 6 w Oleśnicy

 • Z wizytą w przedszkolnej kuchni 2022-06-09

  Z wizytą w przedszkolnej kuchni

  Dzisiaj rozmawialiśmy na temat pracy kucharza, dlatego dzieci z grupy Krasnale wybrały się z wizytą do przedszkolnej kuchni. Powitały nas panie: Bogusia, Kasia i Ewa, które przygotowują smaczne i zdrowe posiłki dla wszystkich przedszkolaków. Dowiedzieliśmy się, na czym polega  praca kucharek, jakich zasad bezpieczeństwa i higieny należy przestrzegać w kuchni.

 • Rodzice czytają- dzieci słuchają 2022-06-08

  Rodzice czytają- dzieci słuchają

  W poniedziałek 6 czerwca 2022r. w grupie Krasnale gościliśmy kolejnego z rodziców w ramach akcji „Rodzice czytają - dzieci słuchają”. Tym razem bajeczki i wiersze czytała maluchom mama Alicji pani Małgorzata.

 • W naszym ogródeczku 2022-06-01

  W naszym ogródeczku

  W naszym ogródeczku, zaczęły przekwitać kwiaty posadzone wiosną. Dzieci z grupy Nutki zrobiły w nim porządki, usunęły chwasty oraz przekwitłe rośliny, aby więcej słońca miały dalie i mieczyki. W warzywniku usunęliśmy liście rzodkiewki, ponieważ ze względu na suszę nie zawiązały się okrągłe korzenie.

 • Kino Sferyczne 2022-05-26

  Kino Sferyczne

  Nasze przedszkolaki miały  wczoraj okazję by zanurzyć się w świat pełen tajemnic, a wszystko to dzięki nietradycyjnej formie kształcenia, jaką jest Kino Sferyczne - film wewnątrz kopuły w technice 3D.

 • Dzień optymizmu 2022-05-19

  Dzień optymizmu

  Dnia18 maja nasze przedszkolaki obchodziły ,, Dzień optymizmu”. Dzieci zostały zaproszone do ,, Krainy optymizmu”. Aby mogły do niej wejść musiały wykonać kilka zadań, które przygotował dla nich tajemniczy mieszkaniec krainy.

 • Z wizytą w bibliotece 2022-05-18

  Z wizytą w bibliotece

  Dzieci z grupy Leśne Duszki odwiedziły Bibliotekę Publiczną im. Mikołaja Reja w Oleśnicy. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym nowym, tak magicznym miejscu pełnym książek. Pani bibliotekarka opowiadała o bibliotece i o zbiorach na półkach. Pokazała dzieciom jak wygląda Karta Czytelnika i przedstawiła zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.

 • Czytamy dzieciom 2022-05-13

  Czytamy dzieciom

  Dzieci z grupy „Krasnale” rozmawiały w tym tygodniu na temat: Czy dzieci chętnie słuchają bajek czytanych przez dorosłych? Każdy przedszkolak mógł opowiedzieć o swojej ulubionej książeczce oraz przypomnieć sobie zasady jak należy dbać o książki. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchają bajek, a także oglądają kolorowe ilustracje.

 • „Polscy poeci dzieciom” - przegląd poezji dziecięcej 2022-05-11

  „Polscy poeci dzieciom” - przegląd poezji dziecięcej

  W dniu 11 maja 2022r. w naszym przedszkolu miał miejsce przegląd poezji dziecięcej pt. „Polscy poeci dzieciom”. Celem przeglądu było rozbudzenie u dzieci zainteresowań poezją. Rozwijanie umiejętności literackich, a także promowanie artystycznych zdolności dzieci ze szczególnym naciskiem na promocję kultury języka polskiego.

 • Ekologia w przedszkolu 2022-05-04

  Ekologia w przedszkolu

  W minionym tygodniu dzieci z grupy „Krasnale” uczyły się szacunku do otaczającej nas przyrody, która jest bezcennym skarbem. W grupie zorganizowany został cykl zajęć o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki uczyły się dostrzegać problem zanieczyszczenia wód i powietrza, rosnącej ilości odpadów, zaśmiecania środowiska i segregowania śmieci.

do góry