Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!

Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!

23 Grudnia 2019

W naszym przedszkolu w grudniu, przy współpracy z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg, realizowany był projekt pt. „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”.

Celem kampanii było zwrócenie uwagi dzieci, a także dorosłych, na to jak ważne są bezpośrednie relacje międzyludzkie, a szczególnie pamięć o członkach swojej rodziny. Dzieci z grup „Puchatki” i „Ekoludki” ( łącznie 50 dzieci) otrzymały kartkę bożonarodzeniową. Ich zadaniem było pokolorowanie aniołków z życzeniami, które były skierowane do wybranej przez nich osoby - najczęściej byli to dziadkowie, ciocie i wujkowie. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego tradycją jest wysyłanie kartek świątecznych, co jest potrzebne do wysłania karki, a także gdzie się należy udać, aby ją wysłać. Przygotowane przez siebie kartki dzieci wysłały pocztą. Poprzez realizację projektu chcieliśmy podkreślić wyjątkowość łączących nas ludzi więzi i osobistych relacji w świecie, w którym obecnie bardzo ważna rolę odgrywają urządzenia elektroniczne.

Pragniemy, aby nasi najmłodsi byli świadomi różnicy pomiędzy istotą słowa pisanego własnoręcznie, a wiadomością cyfrową – wygenerowaną często z gotowych już wzorów. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem, gdy na nie spoglądamy. Miejmy nadzieję, że tradycja wysyłania kartek świątecznych na nowo odrodzi się w młodym pokoleniu oraz wysłane kartki sprawią ogromną radość odbiorcom.

Andrzelika Czyszkowska

do góry