Fundusze Europejskie

Moja Rodzina

23 Listopada 2020

W tym tygodniu (16-20 XI) nasza grupa „Nutki” przy wsparciu dzieci z grupy „Puchatki” rozmawiała na temat „Moja rodzina” . Słuchaliśmy wierszyków o mamie i tacie, babci i dziadku, dzieci opowiadały o członkach swojej rodziny uczyły się poprawnych nazw i stopni pokrewieństwa. Słuchaliśmy także opowiadania pt. Magiczna fotografia - dzięki któremu przybliżaliśmy dzieciom opiekuńczą, wychowawczą i emocjonalną rolę rodziny. Uświadomiło to nam że w rodzinie jest bezpiecznie i miło. Na zadawane pytanie;  Po co jest rodzina? dzieci odpowiadały;

” …do kochania” , „….do przytulania”, „….do pomagania sobie”, „….do obrony”, „…do spacerowania i grania w różne gry”, „…..do pieczenia ciasteczek i do sprzątania”, „….do kupowania prezentów” .

 Nauczyliśmy się także piosenki pt. „Właśnie po to jest rodzina” którą potrafimy pięknie zaśpiewać. Podsumowaniem naszych działań było wykonanie pracy plastycznej „Rodzinka”. Dzieci przyklejały na kartkę dwie przygotowane wcześniej postacie ludzkie, następnie przyklejały ubrania mamie i tacie, dorysowywały oczy, twarz siebie i ozdabiały kartkę wg własnego pomysłu. Zobaczcie, jakie piękne prace nam wyszły. Przedszkolaki bardzo kochają swoje rodziny i są one dla nich najważniejsze. Wiedzą też, że rodzice kochają dzieci za to, że są  ,a nie za coś.!

Małgorzata Gugulska

do góry