Fundusze Europejskie

Pani ratownik

15 Października 2020

            Dnia 13 października grupa ,, Biedronki” gościła ratownika medycznego panią Aleksandrę  Kulwieć. Celem spotkania było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynnośi udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Na początku spotkania pani ratownik omówiła wygląd stroju, w którym pracuje oraz wyjaśniła, na czym polega jej praca.

W trakcie spotkania przedszkolaki zapoznały się ze sprzętem medycznym i środkami opatrunkowymi, obserwowały, w jaki sposób należy wykonać opatrunek. Najdzielniejsze dzieci poddały się założeniu opatrunku i bandaża.

,, Biedronki” uczyły się także w jaki sposób sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, pani Aleksandra zademonstrowała na fantomie masaż serca. Dzieci pod bacznym wzrokiem specjalistki próbowały udzielać pierwszej pomocy samodzielnie. Podczas spotkania maluszki utrwaliły numery alarmowe służb ratowniczych.

            "Biedronki" z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, większość dzieci zadeklarowała, że w przyszłości zostanie ratownikiem medycznym.To była cenna lekcja, która w przyszłości może przyczynić się do uratowania życia drugiej osobie.

Dziękujemy pani Aleksandrze za praktyczne i pouczające wskazówki.

Aneta Pawłowska

do góry