Fundusze Europejskie

W lesie

14 Czerwca 2021

11 czerwca 2021r. dzieci z grupy Krasnale i Puchatki wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Gola Wielka. Głównym celem wizyty było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie ze zwierzętami i roślinnością tam występującą.

Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy autokarem w drogę. Na miejscu przywitał nas pan leśniczy, który opowiedział nam o swojej pracy. Pokazał wiele ciekawych okazów, które znalazł spacerując po lesie m.in. poroże  jelenia i przeróżne szyszki.

Po krótkiej rozmowie wyruszyliśmy na spacer leśnymi dróżkami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne.

Udało nam się zaobserwować odpoczywającą wśród liści jaszczurkę. Znaleźliśmy też dużego grzyba - prawdziwka, który rósł na leśnej ścieżce.

Po leśnej wędrówce czekały na nas pieczone kiełbaski, które smakowały wyśmienicie.

Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków, miała także walory zdrowotne. Dzieci zrozumiały, że las to źródło świeżego powietrza.

Tak przedszkolaki spędziły miło czas w otoczeniu pięknej i malowniczej przyrody.

Pełne niezapomnianych wrażeń wróciły do przedszkola.

 

do góry