Fundusze Europejskie

Prawa dziecka

21 Listopada 2019

Dnia 20 listopada na całym świecie obchodzono 30 rocznicę ustanowienia Konwencji o Prawach Dziecka. W naszym Przedszkolu również uczciliśmy tą ważną dla najmłodszych datę.

Wszystkie dzieci oraz personel tego dnia pięknie prezentowali się w błękitnych ubraniach symbolicznie nawiązując do działalności UNICEF- wieloletniego obrońcy Praw dzieci na całym świecie. Każda z grup wiekowych otrzymała w błękitnym baloniku ukryte zadanie zilustrowania plakatem jednego z Praw Dziecka. Wykonane prace ozdobiły tego samego popołudnia hol Przedszkola zwracając uwagę dorosłych na ważne dla najmłodszych kwestie. Dodatkowo Rodzice otrzymali „List do Rodziców” autorstwa Janusza Korczaka. W liście tym poruszone zostały, już wiele lat temu, tematy dotyczące emocji, uczuć, poczucia godności najmłodszych.

Ważnym elementem tego dnia były również zajęcia poprowadzone w najmłodszej grupie przedszkolnej „Żabki”, w trakcie których w prosty i przystępny dla 3- latków sposób dzieci poznały swoje podstawowe i najważniejsze prawo: Prawo do miłości.

Magdalena Panasik

Grupa Żabki

do góry