Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Przedszkolaki w " Domu drzewa"

Przedszkolaki w " Domu drzewa"

22 Listopada 2019

W ubiegłym tygodniu pięciolatki z grupy Biedronki i Nutki wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Dom drzewa” w miejscowości Wałkowa.

Obiekt powstał na bazie zabytkowej wyłuszczarni szyszek i stanowi siedzibę Leśnego Kompleksu promocyjnego „Lasy Doliny Baryczy”. Dzieci zostały serdecznie przywitane i ugoszczone przez sympatyczne panie leśnik, które pokrótce opowiedziały im o charakterze tutejszych lasów, oraz specyfice swojej pracy. Więcej informacji o pracy leśnika uzyskały oglądając specjalnie przygotowaną przez panie edukatorki bajkę pt.„Słoń Benjamin leśniczym” która szczególnie przyciągnęła ich uwagę. Pobyt w ośrodku umilił przedszkolakom udział w warsztatach plastycznych, podczas których wyklejały sylwetkę grzyba różnokolorową plasteliną. Sam wygląd ośrodka wzbudzał ogromne zainteresowanie Biedronek i Nutek,a wystrój pomieszczeń przywodził na myśl spacer po lesie. Na zakończenie spotkania edukatorki zaprosiły dzieci na krótką wycieczkę do pobliskiego lasu, opowiedziały o mieszkających tam zwierzętach oraz sposobie ich dokarmiania, a także wspomniały o zaletach „drzewo-terapii”, dzieci z ochotą przystąpiły do przytulania drzew testując ich uzdrawiającą moc.

Ewa Pawełczak

Dom drzewa

Pięciolatki z grupy Biedronki i Nutki wybrały się na wycieczkę do  Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Dom drzewa” w miejscowości Wałkowa. Obiekt powstał na bazie zabytkowej wyłuszczarni szyszek i stanowi siedzibę Leśnego Kompleksu promocyjnego „Lasy Doliny Baryczy”

do góry