Fundusze Europejskie

Ekoludki

Grupa przedszkolna Ekoludki - 4 latki

 • nauczycielka: mgr Ewa Pawełczak,
 • nauczycielka: mgr Edyta Biernat,
 • pracownik obsługi; Maria Ostrowska,

Konsultacje indywidualne z rodzicami - II wtorek miesiąca godz. 16.00 - 16.30

Znaleziono wiadomości: 30.

 • Kino Sferyczne 2022-05-26

  Kino Sferyczne

  Nasze przedszkolaki miały  wczoraj okazję by zanurzyć się w świat pełen tajemnic, a wszystko to dzięki nietradycyjnej formie kształcenia, jaką jest Kino Sferyczne - film wewnątrz kopuły w technice 3D.

 • Dzień optymizmu 2022-05-19

  Dzień optymizmu

  Dnia18 maja nasze przedszkolaki obchodziły ,, Dzień optymizmu”. Dzieci zostały zaproszone do ,, Krainy optymizmu”. Aby mogły do niej wejść musiały wykonać kilka zadań, które przygotował dla nich tajemniczy mieszkaniec krainy.

 • „Polscy poeci dzieciom” - przegląd poezji dziecięcej 2022-05-11

  „Polscy poeci dzieciom” - przegląd poezji dziecięcej

  W dniu 11 maja 2022r. w naszym przedszkolu miał miejsce przegląd poezji dziecięcej pt. „Polscy poeci dzieciom”. Celem przeglądu było rozbudzenie u dzieci zainteresowań poezją. Rozwijanie umiejętności literackich, a także promowanie artystycznych zdolności dzieci ze szczególnym naciskiem na promocję kultury języka polskiego.

 • Ekoludki witają Wiosnę! 2022-03-21

  Ekoludki witają Wiosnę!

  „ ...Na promyk słońca Tuż po pierwszej burzy Przyszła do nas Wiosna Z dalekiej podróży…” W dniu 21 marca czterolatki z grupy Ekoludki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.Przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej.W sali zazielenił się kącik przyrody. Dzieci podlewały posadzone w nim zioła i kwiaty.

 • Z wizytą w bibliotece 2022-03-01

  Z wizytą w bibliotece

  Dzieci czteroletnie z grupy "Ekoludki" odwiedziły Oleśnicką Bibliotekę Publiczną im. Mikołaja Reja - Bibliotekę ”Pod Sową”. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem oraz poznały zasady wypożyczania i szanowania książek.  

 • Konkurs plastyczny „Moja książeczka” 2022-02-21

  Konkurs plastyczny „Moja książeczka”

  W poniedziałek 21.02.2022 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja książeczka” do utworów Czesława Janczarskiego, organizowanego w naszym przedszkolu. Konkurs skierowany był do dzieci ze wszystkich grup wiekowych oraz ich rodziców.

 • W krainie dinozaurów 2022-02-18

  W krainie dinozaurów

  Dzieci czteroletnie  z grupy Ekoludki przeniosły się w tym tygodniu do świata prehistorii - do krainy dinozaurów. W czasie zajęć poznawały wybrane gatunki dinozaurów i ich cechy wyglądu. Dowiedziały się, czym żywiły się dinozaury i dlaczego wyginęły.

 • Rytmiczny naszyjnik dla babci 2022-01-20

  Rytmiczny naszyjnik dla babci

  Matematyka wypełniona jest rytmami, dlatego podczas zabaw matematycznych bardzo często rozwijamy dziecięcą zdolność do dostrzegania regularności rytmicznych. Ułatwia to dziecku zrozumieć świat, w którym żyje np. rozumienie naprzemienności zmian pór roku, pory dnia i nocy itd. a także uczyć się matematyki.

 • Dekorujemy pierniki 2021-12-17

  Dekorujemy pierniki

  16 grudnia odwiedziła nas mama Filipa, która przeczytała dzieciom opowiadanie o „Jadzi Pętelce” uczącej się piec świąteczne pierniki. Ekoludki mogły osobiście doświadczać świątecznych przygotowań, podczas dekorowania pierniczków. Polewały pierniki lukrem, ozdabiały cukrowymi pisakami i kolorowymi posypkami.

 • Święto Pluszowego Misia 2021-11-25

  Święto Pluszowego Misia

  25.XI to ważny dzień dla każdego „malucha” - Święto Pluszowego Misia”- niezastąpionej przytulanki i najlepszego przyjaciela. W Przedszkolu nr 6 zawsze pamiętamy o tym dniu, zapraszając wszystkie grupy do wspólnej zabawy. Przedszkolaki przyszły dzisiaj do przedszkola ze swoimi misiami - były misie duże i małe, brązowe i kolorowe, ale wszystkie wyjątkowe.

 

do góry