Fundusze Europejskie

Ekoludki

Grupa przedszkolna Ekoludki - 4 latki

 • nauczycielka: mgr Ewa Pawełczak,
 • nauczycielka: mgr Edyta Biernat,
 • pracownik obsługi; Maria Ostrowska,

Konsultacje indywidualne z rodzicami - II wtorek miesiąca godz. 16.00 - 16.30

Znaleziono wiadomości: 22.

 • Dekorujemy pierniki 2021-12-17

  Dekorujemy pierniki

  16 grudnia odwiedziła nas mama Filipa, która przeczytała dzieciom opowiadanie o „Jadzi Pętelce” uczącej się piec świąteczne pierniki. Ekoludki mogły osobiście doświadczać świątecznych przygotowań, podczas dekorowania pierniczków. Polewały pierniki lukrem, ozdabiały cukrowymi pisakami i kolorowymi posypkami.

 • Święto Pluszowego Misia 2021-11-25

  Święto Pluszowego Misia

  25.XI to ważny dzień dla każdego „malucha” - Święto Pluszowego Misia”- niezastąpionej przytulanki i najlepszego przyjaciela. W Przedszkolu nr 6 zawsze pamiętamy o tym dniu, zapraszając wszystkie grupy do wspólnej zabawy. Przedszkolaki przyszły dzisiaj do przedszkola ze swoimi misiami - były misie duże i małe, brązowe i kolorowe, ale wszystkie wyjątkowe.

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-11-03

  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  Informujemy, że złożony przez nasze przedszkole wniosek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa złożony przez nasze przedszkole przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej oraz oceny merytorycznej i tym samym uzyskaliśmy rządowe wsparcie w formie dotacji w kwocie 3.000,00 zł w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” dotyczącego wspierania organów prowadzących

 • Mały miś w świecie wielkiej literatury 2021-10-11

  Mały miś w świecie wielkiej literatury

   Od października 2021r dzieci z grupy „Ekoludki” wraz z wychowawczyniami biorą udział w projekcie czytelniczym „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Projekt ten ma na celu przybliżyć dziecku książkę. Rozwijać zainteresowania czytelnicze poprzez jak najczęstszy kontakt z utworami literatury dziecięcej oraz dobrowolny i spontaniczny udział w zabawach czytelniczych. Uczyć szacunku i dbałości o książkę.

 • Babie lato 2021-09-27

  Babie lato

  Dzieci z grupy „Ekoludki” korzystając z pięknej wrześniowej pogody wybrały się na spacer po najbliższych okolicach przedszkola. Pięciolatki poszukiwały oznak zbliżającej się jesieni obserwując zmiany w wyglądzie drzew i innych roślin.

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2021-09-20

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  „Każdy przedszkolak dobrze wie Kiedy 20 września zbliża się Od maluszka do starszaka Dzieci świętują Dzień Przedszkolaka” 20 września to ważne święto dla wszystkich przedszkolaków - to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci czteroletnie z grupy „Ekoludki” także uroczyście obchodziły swoje święto. W tym dniu królowały zabawy muzyczno - rytmiczne, a radości i uśmiechom nie było końca.

 • Dla Jagódki 2021-06-10

  Dla Jagódki

   9 czerwca w ogrodzie naszego Przedszkola  miał miejsce  kiermasz zorganizowany przez Panią Sylwię Trzeciak, mamę Michałka z grupy Żabki.

 • Teatr 2021-06-10

  Teatr

  Po co jest teatr ? Ta drabina to schody do nieba,  A ta miska nad schodami to księżyc. Tamten miecz to zwykły pogrzebacz, A z garnków są hełmy rycerzy, Ale kto w te czary nie wierzy? To jest teatr. A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd. J. Kulmowa Za nami premiery przedstawień przygotowanych w ramach Dni Teatru  odbywających się co roku w naszym przedszkolu

 • Konkurs rodzinny - Torba w kwiatki na Dzień Matki  2021-05-28

  Konkurs rodzinny - Torba w kwiatki na Dzień Matki

  28 maja 2021r. miało miejsce w Przedszkolu  podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci  i rodziców - Torba w kwiatki na Dzień Matki .  Na konkurs wpłynęło czternaście prac. Torby zostały wykonane z materiałów recyklingowych.

 • Gazetowe zabawy trzylatków - ćwiczymy wycinanie i cięcie nożyczkami 2021-05-07

  Gazetowe zabawy trzylatków - ćwiczymy wycinanie i cięcie nożyczkami

  Wycinanie i cięcie nożyczkami to umiejętności, które na początku rodzą u dzieci mnóstwo trudności. Dlatego tak ważne jest, by zamienić je w dobrą zabawę, wywołującą uśmiech na twarzy każdego trzylatka, poczucie sprawstwa i wiarę we własne możliwości.

 

do góry