Fundusze Europejskie

Krasnale

Grupa przedszkolna Krasnale - 3 latki

 • nauczycielka: mgr Małgorzata Krzesińska ,
 • nauczycielka: mgr Agnieszka Świątek,
 • pomoc nauczyciela: Małgorzata Nobis
 • pracownik obsługi: Kamila Kubasik,

Konsultacje indywidualne z rodzicami - I środa miesiąca godz. 16.00 - 16.30

Znaleziono wiadomości: 54.

 • Z wizytą w przedszkolnej kuchni 2022-06-09

  Z wizytą w przedszkolnej kuchni

  Dzisiaj rozmawialiśmy na temat pracy kucharza, dlatego dzieci z grupy Krasnale wybrały się z wizytą do przedszkolnej kuchni. Powitały nas panie: Bogusia, Kasia i Ewa, które przygotowują smaczne i zdrowe posiłki dla wszystkich przedszkolaków. Dowiedzieliśmy się, na czym polega  praca kucharek, jakich zasad bezpieczeństwa i higieny należy przestrzegać w kuchni.

 • Rodzice czytają- dzieci słuchają 2022-06-08

  Rodzice czytają- dzieci słuchają

  W poniedziałek 6 czerwca 2022r. w grupie Krasnale gościliśmy kolejnego z rodziców w ramach akcji „Rodzice czytają - dzieci słuchają”. Tym razem bajeczki i wiersze czytała maluchom mama Alicji pani Małgorzata.

 • Kino Sferyczne 2022-05-26

  Kino Sferyczne

  Nasze przedszkolaki miały  wczoraj okazję by zanurzyć się w świat pełen tajemnic, a wszystko to dzięki nietradycyjnej formie kształcenia, jaką jest Kino Sferyczne - film wewnątrz kopuły w technice 3D.

 • Dzień optymizmu 2022-05-19

  Dzień optymizmu

  Dnia18 maja nasze przedszkolaki obchodziły ,, Dzień optymizmu”. Dzieci zostały zaproszone do ,, Krainy optymizmu”. Aby mogły do niej wejść musiały wykonać kilka zadań, które przygotował dla nich tajemniczy mieszkaniec krainy.

 • Czytamy dzieciom 2022-05-13

  Czytamy dzieciom

  Dzieci z grupy „Krasnale” rozmawiały w tym tygodniu na temat: Czy dzieci chętnie słuchają bajek czytanych przez dorosłych? Każdy przedszkolak mógł opowiedzieć o swojej ulubionej książeczce oraz przypomnieć sobie zasady jak należy dbać o książki. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchają bajek, a także oglądają kolorowe ilustracje.

 • „Polscy poeci dzieciom” - przegląd poezji dziecięcej 2022-05-11

  „Polscy poeci dzieciom” - przegląd poezji dziecięcej

  W dniu 11 maja 2022r. w naszym przedszkolu miał miejsce przegląd poezji dziecięcej pt. „Polscy poeci dzieciom”. Celem przeglądu było rozbudzenie u dzieci zainteresowań poezją. Rozwijanie umiejętności literackich, a także promowanie artystycznych zdolności dzieci ze szczególnym naciskiem na promocję kultury języka polskiego.

 • Ekologia w przedszkolu 2022-05-04

  Ekologia w przedszkolu

  W minionym tygodniu dzieci z grupy „Krasnale” uczyły się szacunku do otaczającej nas przyrody, która jest bezcennym skarbem. W grupie zorganizowany został cykl zajęć o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki uczyły się dostrzegać problem zanieczyszczenia wód i powietrza, rosnącej ilości odpadów, zaśmiecania środowiska i segregowania śmieci.

 • W bibliotece 2022-04-26

  W bibliotece

  Dzieci z grupy "Krasnale" odwiedziły Oleśnicką Bibliotekę Publiczną im Mikołaja Reja. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

 • Przygody Misia Uszatka i jego przyjaciół z jeżem 2022-04-13

  Przygody Misia Uszatka i jego przyjaciół z jeżem

  Dzieci z grupy „Krasnale” 13 kwietnia 2022r.” zaprezentowały teatrzyk dla społeczności przedszkolnej pod tytułem „Przygody Misia Uszatka i jego przyjaciół z jeżem”. Przedstawienie odbyło się w ramach Dni Teatru organizowanych co roku w naszym przedszkolu. Był to szczególny dzień dla naszych małych aktorów. Po raz pierwszy występowali przed tak wymagającą publicznością.

 • Zielony ogródek 2022-03-23

  Zielony ogródek

  Dzisiejszy dzień był dla 3- latków z grupy „Krasnale” bardzo pracowity. Przedszkolaki postanowiły założyć zielony ogródek w swojej sali przedszkolnej. Prace te poprzedziła wycieczka do kwiaciarni, gromadzenie potrzebnych akcesoriów, a także omówienie warunków, jakie potrzebują rośliny do wzrostu. Pomocna tu była historyjka obrazkowa pt. „Od nasiona do rośliny”.

 

do góry