Fundusze Europejskie

Biedronki

Grupa przedszkolna Biedronki - 5 latki

 • nauczycielka: mgr Aneta Pawłowska,
 • nauczycielka: mgr Małgorzata Lemiech,
 • pracownik obsługi: Barbara Janisz,

Konsultacje indywidualne z rodzicami zgodnie z przesłanym przez e- dziennik harmonogramem.

Znaleziono wiadomości: 25.

 • Koncert patriotyczny 2022-11-15

  Koncert patriotyczny

  11 Listopada 1918 roku - ta data jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu podejmuje się działania wychowawczo- dydaktyczne, mające na celu wzmocnienie właściwych zachowań, wartości, w tym zachowań patriotycznych. Dzieci poznają symbole narodowe, uczą się hymnu, dowiadują się jak ważna jest pamięć o bohaterach naszej Ojczyzny.

 • Przedszkolak pamięta 2022-10-26

  Przedszkolak pamięta

  Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych obudził w dzieciach wspomnienia o ich bliskich zmarłych. Przedszkolaki postanowiły uczcić pamięć o tych, których z nami już nie ma poprzez symboliczny dobry gest: zapalenie znicza, złożenie kwiatów czy tez posprzątanie opuszczonego grobu na cmentarzu. Pięciolatki z grupy Biedronki złożyły kwiaty i zapaliły znicz pod pomnikiem przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych.

 • Święto Drzewa 2022-10-10

  Święto Drzewa

  W dniu 10 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Drzewa. Wyczekiwanym wydarzeniem w tym dniu była wizyta pracowników z Nadleśnictwa w Oleśnicy, ponieważ nasze przedszkole włączyło się w tegoroczną akcję sadzenia drzew. Przedszkolaki wysłuchały wielu ciekawostek o drzewach, posadziły razem z panem leśniczym kalinę i jarzębinę w ogrodzie przedszkolnym ucząc się, jak należy je pielęgnować.

 • Dzień Przedszkolaka 2022-09-20

  Dzień Przedszkolaka

  W ten wyjątkowy, wtorkowy dzień już od samego rana w naszym przedszkolu panowała wesoła atmosfera. Wszystko za sprawą święta - 20 września obchodzimy, bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej właśnie okazji na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Każda grupa musiała stawić czoła wyzwaniom, które pozwoliły im na zdobycie tytułu i odznaki Super Przedszkolaka.

 • Bezpieczna droga do przedszkola 2022-09-16

  Bezpieczna droga do przedszkola

  W dniu 14 i 15 września 2022r. odwiedziła nas Pani Bernadeta funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, która przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Podczas zajęć, przedszkolaki najpierw przypomniały sobie kolory, jakie występują na sygnalizatorze świetlnym oraz to na jakim kolorze należy się zatrzymać, a na jakim śmiało można przejść na drugą stronę ulicy.

 • Kino Sferyczne 2022-05-26

  Kino Sferyczne

  Nasze przedszkolaki miały  wczoraj okazję by zanurzyć się w świat pełen tajemnic, a wszystko to dzięki nietradycyjnej formie kształcenia, jaką jest Kino Sferyczne - film wewnątrz kopuły w technice 3D.

 • Dzień optymizmu 2022-05-19

  Dzień optymizmu

  Dnia18 maja nasze przedszkolaki obchodziły ,, Dzień optymizmu”. Dzieci zostały zaproszone do ,, Krainy optymizmu”. Aby mogły do niej wejść musiały wykonać kilka zadań, które przygotował dla nich tajemniczy mieszkaniec krainy.

 • „Polscy poeci dzieciom” - przegląd poezji dziecięcej 2022-05-11

  „Polscy poeci dzieciom” - przegląd poezji dziecięcej

  W dniu 11 maja 2022r. w naszym przedszkolu miał miejsce przegląd poezji dziecięcej pt. „Polscy poeci dzieciom”. Celem przeglądu było rozbudzenie u dzieci zainteresowań poezją. Rozwijanie umiejętności literackich, a także promowanie artystycznych zdolności dzieci ze szczególnym naciskiem na promocję kultury języka polskiego.

 • Konkurs plastyczny „Moja książeczka” 2022-02-21

  Konkurs plastyczny „Moja książeczka”

  W poniedziałek 21.02.2022 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja książeczka” do utworów Czesława Janczarskiego, organizowanego w naszym przedszkolu. Konkurs skierowany był do dzieci ze wszystkich grup wiekowych oraz ich rodziców.

 • Dzień Babci i Dziadka 2022-01-26

  Dzień Babci i Dziadka

  Dnia 26.01.2022 roku w grupie ,, Biedronki ’’ odbyła się uroczystość z okazji Dnia  Babci i Dziadka. Na tę okoliczność dzieci przygotowały wierszyki, piosenki i tańce. Niespodzianką dla Babć i Dziadków były kolorowe laurki z ich podobiznami.

 

do góry