Fundusze Europejskie

Nutki

Grupa przedszkolna Nutki - 3 latki

 • nauczycielka: Magdalena Kołomańska,
 • nauczycielka: mgr Małgorzata Gugulska ,
 • pomoc nauczyciela: Dorota Wnęk
 • pracownik obsługi: Małgorzata Bartyzel

Konsultacje indywidualne z rodzicami zgodnie z przesłanym przez e-dziennik harmonogramem.

Znaleziono wiadomości: 27.

 • Mamo, tato - jestem przedszkolakiem! 2022-10-28

  Mamo, tato - jestem przedszkolakiem!

  Dnia 27.10.2022 r. w grupie ,,Nutki’’ odbyło się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość- pasowanie na przedszkolaka.  Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były, więc piosenki, tańce oraz wierszyki.

 • Budujemy wieże 2022-10-19

  Budujemy wieże

  Dzieci z grupy Nutki poznają świat matematyki poprzez metodę Edyty Gruszczyk -Kolczyńskiej. Dziś zajęliśmy się działem „Przyczyna i skutek - przewidywanie następstw.   Dzieci budowały z klocków. Najpierw ustaliliśmy co budujemy- chcemy zbudować wieżę. Potem zaplanowaliśmy czynności- zgromadzenie odpowiedniej ilości klocków.

 • Ratownicy 2022-10-12

  Ratownicy

  Z tej okazji Dnia Ratownictwa dzieci z grupy Nutki odwiedził tato Witka pan Przemek, który jest ratownikiem medycznym. Przedszkolaki poznały ubiór ratownika oraz wyposażenie torby ratowniczej.  Nauczyły się numeru alarmowego 112, oraz usłyszały, w jaki sposób pan Przemek rozmawia przez mikrofalówkę z dyspozytorem.  

 • Święto Drzewa 2022-10-10

  Święto Drzewa

  W dniu 10 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Drzewa. Wyczekiwanym wydarzeniem w tym dniu była wizyta pracowników z Nadleśnictwa w Oleśnicy, ponieważ nasze przedszkole włączyło się w tegoroczną akcję sadzenia drzew. Przedszkolaki wysłuchały wielu ciekawostek o drzewach, posadziły razem z panem leśniczym kalinę i jarzębinę w ogrodzie przedszkolnym ucząc się, jak należy je pielęgnować.

 • Dzień Przedszkolaka 2022-09-20

  Dzień Przedszkolaka

  W ten wyjątkowy, wtorkowy dzień już od samego rana w naszym przedszkolu panowała wesoła atmosfera. Wszystko za sprawą święta - 20 września obchodzimy, bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej właśnie okazji na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Każda grupa musiała stawić czoła wyzwaniom, które pozwoliły im na zdobycie tytułu i odznaki Super Przedszkolaka.

 • W naszym ogródeczku 2022-06-01

  W naszym ogródeczku

  W naszym ogródeczku, zaczęły przekwitać kwiaty posadzone wiosną. Dzieci z grupy Nutki zrobiły w nim porządki, usunęły chwasty oraz przekwitłe rośliny, aby więcej słońca miały dalie i mieczyki. W warzywniku usunęliśmy liście rzodkiewki, ponieważ ze względu na suszę nie zawiązały się okrągłe korzenie.

 • Kino Sferyczne 2022-05-26

  Kino Sferyczne

  Nasze przedszkolaki miały  wczoraj okazję by zanurzyć się w świat pełen tajemnic, a wszystko to dzięki nietradycyjnej formie kształcenia, jaką jest Kino Sferyczne - film wewnątrz kopuły w technice 3D.

 • Dzień optymizmu 2022-05-19

  Dzień optymizmu

  Dnia18 maja nasze przedszkolaki obchodziły ,, Dzień optymizmu”. Dzieci zostały zaproszone do ,, Krainy optymizmu”. Aby mogły do niej wejść musiały wykonać kilka zadań, które przygotował dla nich tajemniczy mieszkaniec krainy.

 • „Polscy poeci dzieciom” - przegląd poezji dziecięcej 2022-05-11

  „Polscy poeci dzieciom” - przegląd poezji dziecięcej

  W dniu 11 maja 2022r. w naszym przedszkolu miał miejsce przegląd poezji dziecięcej pt. „Polscy poeci dzieciom”. Celem przeglądu było rozbudzenie u dzieci zainteresowań poezją. Rozwijanie umiejętności literackich, a także promowanie artystycznych zdolności dzieci ze szczególnym naciskiem na promocję kultury języka polskiego.

 • Hotel dla owadów 2022-02-17

  Hotel dla owadów

  Jak co roku  nasze przedszkolaki pomagają przetrwać zimę zwierzętom w naszej okolicy. Popularne jest zbieranie żołędzi, kasztanów dla zwierzyny leśnej oraz dokarmianie ptaków. Dzieci z grupy Nutki w tym roku szczególnie zatroszczyły się  o owady.

 

do góry