Fundusze Europejskie

Nutki

Grupa przedszkolna Nutki - 5 latki

 • nauczycielka: mgr Karolina Jóźwiak-Szumska,
 • nauczycielka: mgr Barbara Piasecka ,
 • pracownik obsługi: Sylwia Jarząb

Konsultacje indywidualne z rodzicami - II środa miesiąca godz. 16.00 - 16.30

Znaleziono wiadomości: 17.

 • Święto Pluszowego Misia 2021-11-25

  Święto Pluszowego Misia

  25.XI to ważny dzień dla każdego „malucha” - Święto Pluszowego Misia”- niezastąpionej przytulanki i najlepszego przyjaciela. W Przedszkolu nr 6 zawsze pamiętamy o tym dniu, zapraszając wszystkie grupy do wspólnej zabawy. Przedszkolaki przyszły dzisiaj do przedszkola ze swoimi misiami - były misie duże i małe, brązowe i kolorowe, ale wszystkie wyjątkowe.

 • Zakochaj się w Oleśnicy 2021-11-18

  Zakochaj się w Oleśnicy

  W poniedziałek 15 listopada, dzieci z grupy Nutki wybrały się na wycieczkę do domu Spotkań z Historią. Na wycieczce dzieci dowiedziały się, jakie były początki naszego miasta, jakie skarby skrywał oleśnicki rynek, kto mieszkał w zamku Książąt Oleśnickich oraz dlaczego symbolem Oleśnicy jest róża.

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-11-03

  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  Informujemy, że złożony przez nasze przedszkole wniosek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa złożony przez nasze przedszkole przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej oraz oceny merytorycznej i tym samym uzyskaliśmy rządowe wsparcie w formie dotacji w kwocie 3.000,00 zł w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” dotyczącego wspierania organów prowadzących

 • Dla Jagódki 2021-06-10

  Dla Jagódki

   9 czerwca w ogrodzie naszego Przedszkola  miał miejsce  kiermasz zorganizowany przez Panią Sylwię Trzeciak, mamę Michałka z grupy Żabki.

 • Teatr 2021-06-10

  Teatr

  Po co jest teatr ? Ta drabina to schody do nieba,  A ta miska nad schodami to księżyc. Tamten miecz to zwykły pogrzebacz, A z garnków są hełmy rycerzy, Ale kto w te czary nie wierzy? To jest teatr. A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd. J. Kulmowa Za nami premiery przedstawień przygotowanych w ramach Dni Teatru  odbywających się co roku w naszym przedszkolu

 • Wizyta pszczelarza 2021-05-31

  Wizyta pszczelarza

  Dnia 28, 05.2021 roku dzieci z grupy Nutki odwiedziła ciocia Bogusia, która hobbystycznie zajmuje się pszczelarstwem. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się gdzie mieszkają pszczoły, jak wygląda ul i profesjonalny strój pszczelarza.

 • Konkurs rodzinny - Torba w kwiatki na Dzień Matki  2021-05-28

  Konkurs rodzinny - Torba w kwiatki na Dzień Matki

  28 maja 2021r. miało miejsce w Przedszkolu  podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci  i rodziców - Torba w kwiatki na Dzień Matki .  Na konkurs wpłynęło czternaście prac. Torby zostały wykonane z materiałów recyklingowych.

 • Dzień Optymizmu 2021-05-12

  Dzień Optymizmu

      W dniu 11 maja w naszym przedszkolu odbyły się coroczne obchody Dnia Optymizmu. Był to dzień szczególny dla wszystkich Optymistycznych Przedszkoli w całej Polsce, ponieważ święto to przyjęło charakter ogólnopolski.       W tym dniu ubrania przedszkolaków były we wszystkich barwach tęczy. Dzieci przeniosły się na chwilę do kolorowej Krainy Optymizmu i poznały znaczenie pojęcia optymizm.

 • Ptaki wokół nas 2021-03-19

  Ptaki wokół nas

    Na przełomie lutego i marca w naszym przedszkolu odbył się wewnątrz-przedszkolny konkurs plastyczny „Ptaki wokół nas”. Miał on na celu rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci i uwrażliwianie ich na piękno otaczającej nas przyrody, a przede wszystkim rozwój twórczości dziecięcej.

 • Klasyfikujemy 2021-03-10

  Klasyfikujemy

  Myślenie dziecka w wieku przedszkolnym to głównie rozumowanie konkretno -wyobrażeniowe (przedoperacyjne). Myślenie podporządkowane jest zadaniom praktycznym, przejawia się podczas rozwiązywania problemów w zabawach jak na przykład klasyfikacja, czyli rozwój czynności umysłowych potrzebnych dzieciom do tworzenia pojęć, wprowadzenie do zadań o zbiorach i ich elementach. Aby klasyfikować, dziecko musi zauważyć, wyodrębnić,

 

do góry